۱- لازم به ذکر است که کد فراگیر با شناسه فراگیر متفاوت بوده و در این سامانه تنها ثبت درخواست جهت کد فراگیر صورت می پذیرد لذا متقاضیانی که نیاز به شناسه فراگیر جهت رجیستر نمودن تلفن همراه خود دارند در این سامانه ثبت نام ننمایند.

۲- برای هر شخص حقیقی/حقوقی دریافت یک/۱ کد فراگیر کفایت می کند و این کد برای هر متقاضی حقیقی/حقوقی تنها یک/۱ بار صادر می شود – بنابراین اگر پیش از این کد فراگیر دریافت نموده اید – از ثبت مجدد درخواست خودداری نمایید زیرا پس از ثبت درخواست و تایید مدارک٬ همان کد فراگیر پیشین صادر می گردد و امکان لغو درخواست در مورد پرونده های تکراری نیز وجود نخواهد داشت – لذا پیش از اقدام جهت ثبت درخواست از دارا نبودن کد فراگیر اطمینان حاصل نمایید.

۳- در انتخاب کد فراگیر مورد تقاضا بسیار دقت نمایید – زیرا پس از ارسال درخواست غیرقابل ویرایش می باشد.

۴- اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را به سازمان ها – اداره جات – شرکت ها – بانک ها – مدارس – دانشگاه ها – ثبت نام بیمه – سنجش – جهت گواهینامه – اداره ثبت شرکت ها – ارسال لیست حقوق و کلیه امور اداری دیگر (غیر از سازمان مالیات) ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر عمومی درخواست نمایند.

اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را جهت صادر نمودن فاکتور رسمی – ارائه به سازمان مالیاتی کشور – ثبت سفارش صادرات و واردات کالا در سامانه مربوطه و کلیه امور مالیاتی دیگر ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر مالیاتی درخواست نمایند.

۵- پس از تکمیل فرم و پرداخت موفق وجه ثبت نامی منتظر بمانید تا سامانه شماره ای با عنوان شماره رهگیری به شما اعلام نماید ، شما می بایست آن را برای پیگیری مراحل درخواست یادداشت نمایید. (البته شماره رهگیری به تلفن همراهتان نیز پیامک خواهد شد)

۶- توجه نمایید که شماره ای که پس از تکمیل مراحل درخواست به شما نمایش داده می شود شماره رهگیری می باشد و کد فراگیر نمی باشد . کد فراگیر پس از تخصیص و صدور برای شما پیامک خواهد شد.

۷-  در پرداخت خود دقت کافی را مبذول نمایید، زیرا یه علت سیستمی بودن ثبت نام، عودت وجه ثبت نام به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

۸- از صحت شماره موبایلی که وارد می نمایید مطمئن شوید، زیرا کارشناسان در صورت نیاز با این شماره با شما در تماس خواهند بود و پیامک های سامانه نیز به این شماره ارسال می گردد.

۹-  در وارد نمودن اطلاعات خود دقت کافی را مبذول نمایید، زیرا پس از تکمیل و ارسال فرم ، اطلاعات ارسالی قابل ویرایش نیستند.

۱۰- پس از تکمیل ثبت نام، صدور کد ممکن است تا ۳ روز اداری به طول بیانجامد (مثلا ثبت نام هایی که آخر هفته یا در تعطیلات رسمی انجام می شوند) لذا  پس از ارسال فرم و تکمیل مراحل پرداخت تا ۳ روز اداری جهت دریافت کد خود بر روی تلفن همراهتان منتظر بمانید.