۱- لازم به ذکر است که کد فراگیر با شناسه فراگیر متفاوت بوده و در این سامانه تنها ثبت درخواست جهت کد فراگیر صورت می پذیرد لذا متقاضیانی که نیاز به شناسه فراگیر جهت رجیستر نمودن تلفن همراه خود دارند در این سامانه ثبت نام ننمایند.

۲- در انتخاب کد فراگیر مورد تقاضا بسیار دقت نمایید – زیرا پس از ارسال درخواست غیرقابل ویرایش می باشد.

۳- اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را به سازمان ها – اداره جات – شرکت ها – بانک ها – مدارس – دانشگاه ها – ثبت نام بیمه – سنجش – جهت گواهینامه – اداره ثبت شرکت ها – ارسال لیست حقوق و کلیه امور اداری دیگر (غیر از سازمان مالیات) ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر عمومی درخواست نمایند.

۴- اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را جهت صادر نمودن فاکتور رسمی – ارائه به سازمان مالیاتی کشور – ثبت سفارش صادرات و واردات کالا در سامانه مربوطه و کلیه امور مالیاتی دیگر ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر مالیاتی درخواست نمایند.

۵- پس از تکمیل فرم و پرداخت موفق وجه ثبت نامی منتظر بمانید تا سامانه کدی به عنوان کد رهگیری به شما اعلام نماید ، شما می بایست آن را برای پیگیری مراحل درخواست یادداشت نمایید. (البته کد رهگیری به تلفن همراهتان نیز پیامک خواهد شد)

۶- توجه نمایید که کدی که پس از تکمیل مراحل درخواست به شما نمایش داده می شود کد رهگیری می باشد و کد فراگیر نمی باشد . کد فراگیر پس از تخصیص و صدور برای شما پیامک خواهد شد.

۷-  در پرداخت خود دقت کافی را مبذول نمایید، زیرا یه علت سیستمی بودن ثبت نام، عودت وجه ثبت نام به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

۸- از صحت شماره موبایل ای که وارد می نمایید مطمئن شوید، زیرا کارشناسان در صورت نیاز با این شماره با شما در تماس خواهند بود و پیامک های سامانه نیز به این شماره ارسال می گردد.

۹-  در وارد نمودن اطلاعات خود دقت کافی را مبذول نمایید، زیرا پس از تکمیل و ارسال فرم ، اطلاعات ارسالی قابل ویرایش نیستند.

۱۰- پس از تکمیل ثبت نام، صدور کد ممکن است تا ۳ روز کاری به طول بیانجامد (مثلا ثبت نام هایی که آخر هفته یا در تعطیلات رسمی انجام می شوند) لذا لطفا پس از ارسال فرم و تکمیل مراحل پرداخت تا ۷۲ ساعت کاری جهت دریافت کد خود بر روی تلفن همراهتان منتظر بمانید.