*****

متقاضی گرامی، قبل از تکمیل و ارسال درخواست علاوه بر مطالعه صفحه قوانین و مقررات  , با توجه به کد فراگیر درخواستی، صفحات کد فراگیر شخصی و کد فراگیر شرکتی را نیز کاملا مطالعه نمایید.

اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را به سازمان ها – اداره جات – شرکت ها – بانک ها – مدارس – دانشگاه ها – ثبت نام بیمه – جهت گواهینامه – اداره ثبت شرکت ها – ارسال لیست حقوق – بورس, سهام و اوراق بهادار و کلیه امور اداری دیگر (به استثناء سازمان مالیات) ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر عمومی درخواست نمایند.

اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را جهت صدور فاکتور رسمی – ارائه به سازمان مالیاتی کشور – ثبت سفارش صادرات و واردات کالا در سامانه مربوطه و کلیه امور مالیاتی دیگر ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر مالیاتی درخواست نمایند.

متقاضیان حقیقی توجه نمایند که اولین مدرک شناسایی قابل قبول تصویر صفحه اصلی گذرنامه دارای تاریخ انقضاء معتبر می باشد.

در صورت دارا نبودن گذرنامه – انتخاب و ارسال تصویر صفحه اصلی دفترچه پناهندگی یا دفترچه اقامت ؛ دارای اعتبار زمانی معتبر ؛ قابل قبول می باشد.

از ثبت درخواست و ارسال مدارک منقضی و یا ارسال هرگونه مدرک شناسایی دیگر به غیر از مدارک شناسایی فوق الذکر جدا خودداری نمایید زیرا منجر به رد درخواست شما خواهد شد.

متقاضیان حقوقی توجه نمایند که مدارک ثبتی شرکت و پروفرما می بایست به زبان انگلیسی و مشخصات ثبتی شرکت به وضوح در آن قابل مشاهده باشد.

برای هر شخص حقیقی / حقوقی دریافت یک / ۱ کد فراگیر کفایت می کند و این کد برای هر متقاضی حقیقی / حقوقی تنها یک / ۱ بار صادر می شود – بنابراین اگر پیش از این کد فراگیر دریافت نموده اید – از ثبت مجدد درخواست خودداری نمایید زیرا پس از ثبت درخواست و تایید مدارک٬ همان کد فراگیر پیشین صادر می گردد و امکان لغو درخواست در مورد پرونده های تکراری نیز وجود نخواهد داشت – لذا پیش از اقدام جهت ثبت درخواست از دارا نبودن کد فراگیر اطمینان حاصل نمایید.

مجدد متذکر می شود که کد فراگیر با شناسه فراگیر متفاوت بوده و در این سامانه تنها ثبت درخواست جهت کد فراگیر صورت می پذیرد لذا متقاضیانی که جهت رجیستر نمودن تلفن همراه خود به شناسه فراگیر نیاز دارند از ثبت درخواست در این سامانه خودداری نمایند.

*****

در انتخاب کد فراگیر مورد تقاضا , تکمیل اطلاعات فرم حاضر , صحت شماره تلفن همراه اعلامی و پرداخت خود بسیار دقت نمایید زیرا به علت سیستمی بودن ثبت نام – ویرایش اطلاعات وارد شده یا لغو و عودت وجه به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.