*****

متقاضی گرامی، قبل از تکمیل و ارسال درخواست علاوه بر مطالعه صفحه قوانین و مقررات  , با توجه به کد فراگیر درخواستی، صفحات کد فراگیر شخصی و کد فراگیر شرکتی را نیز کاملا مطالعه نمایید.

اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را به سازمان ها – اداره جات – شرکت ها – بانک ها – مدارس – دانشگاه ها – ثبت نام بیمه – سنجش – جهت گواهینامه – اداره ثبت شرکت ها – ارسال لیست حقوق و کلیه امور اداری دیگر (غیر از سازمان مالیات) ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر عمومی درخواست نمایند.

اشخاص (حقیقی – حقوقی) که می خواهند کد فراگیر خود را جهت صدور فاکتور رسمی – ارائه به سازمان مالیاتی کشور – ثبت سفارش صادرات و واردات کالا در سامانه مربوطه و کلیه امور مالیاتی دیگر ارائه دهند می بایست جهت کد فراگیر مالیاتی درخواست نمایند.

متقاضیان حقیقی توجه نمایند که تنها مدرک شناسایی قابل قبول جهت ثبت درخواست کد از طریق این سامانه، ارائه تصویر واضح از صفحه اصلی گذرنامه (آن صفحه که مشخصات و عکس شما در آن درج شده است) می باشد. لذا از ارسال مدرکی غیر از مورد ذکر شده نظیر روادید (ویزا) یا دیگر مدارک هویتی خودداری نمایید زیرا منجر به رد درخواست شما شده و می بایست مدرک شناسایی صحیح را مجدد ارسال نمایید.

متقاضیان حقوقی توجه نمایند که مدارک ثبتی شرکت می بایست به زبان انگلیسی و مشخصات ثبتی شرکت به وضوح در آن قابل مشاهده باشد.

برای هر شخص حقیقی / حقوقی دریافت یک / ۱ کد فراگیر کفایت می کند و این کد برای هر متقاضی حقیقی / حقوقی تنها یک / ۱ بار صادر می شود – بنابراین اگر پیش از این کد فراگیر دریافت نموده اید – از ثبت مجدد درخواست خودداری نمایید زیرا پس از ثبت درخواست و تایید مدارک٬ همان کد فراگیر پیشین صادر می گردد و امکان لغو درخواست در مورد پرونده های تکراری نیز وجود نخواهد داشت – لذا پیش از اقدام جهت ثبت درخواست از دارا نبودن کد فراگیر اطمینان حاصل نمایید.

اتباعی که دارای کارت آمایش می باشند – شماره اختصاصی درج شده بر روی کارت آمایش ایشان – به عنوان کد فراگیر قابل استفاده و ارائه می باشد – لذا از ثبت مجدد درخواست و بارگذاری کارت آمایش خودداری نمایند.

مجدد متذکر می شود که کد فراگیر با شناسه فراگیر متفاوت بوده و در این سامانه تنها ثبت درخواست جهت کد فراگیر صورت می پذیرد لذا متقاضیانی که نیاز به شناسه فراگیر جهت رجیستر نمودن تلفن همراه خود دارند از ثبت درخواست در این سامانه خودداری نمایند.

*****

در انتخاب کد فراگیر مورد تقاضا , تکمیل اطلاعات فرم حاضر , صحت شماره تلفن همراه اعلامی و پرداخت خود بسیار دقت نمایید زیرا به علت سیستمی بودن ثبت نام – ویرایش اطلاعات وارد شده یا لغو و عودت وجه به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.